Kontakty

Aktualności

Porażka w derbach.

• autor: Qba2101, 2011-04-26 16:39

We wtorek 26 kwietnia na orliku rozegrano spotkanie między Bafaną Bafaną i Stoprocent Crew. Po bardzo emocjonującym widowisku gospodarze przegrali 8-9 derbowy pojedynek.

Bafana szybko wyszła na powadzenie, po chwili podwyższając wynik spotkania na 2-0. Jednak goście szybko otrząsnęli się po stracie bramek i strzelili bramkę kontaktową. Sporo kontrowersji wzbudziła akcja, po której wpadła bramka na 3-2, ponieważ wielu zawodników i kibiców dopatrzyło się przewinienia ze strony Stoprocent, sędzia jednak puścił grę, w efekcie czego wpadła bramka. W pierwszej połowie doszło do paru drobnych starć między zawodnikami obu drużyn, jednak obeszło się bez kar indywidualnych. Na przerwę drużyny schodziły z rezultatem 5-5.

Druga połowa zaczęła się od poważnego starcia z udziałem Konrada, po którym doszło do bójki między zawodnikami obu ekip. Jednak tylko zawodnik Bafany został ukarany karą dwóch minut, co spotkało się ze sporym oburzeniem na stadionie. Mecz toczył się dalej, a zaledwie parę sekund później doszło do kolejnego zamieszania, tym razem z udziałem Patryka, który został brutalnie sfaulowany przez zawodnika Stoprocent i nie potrafił utrzymać swoich nerwów, ruszył na rywala. Tym razem zawodnicy obu drużyn zostali ukarani dwuminutową przerwą w grze. Bafana grała w sporym osłabieniu, co potrafili wykorzystać goście, powiększając swoją przewagę bramkową. Chwile później doszło do kolejnych zamieszek, tym razem z udziałem Michała, który podobnie jak Patryk miał dość chamskich faulów ze strony Stoprocent. Przez kolejny okres czasu gra Bafany się nie kleiła, a Stoprocent wykorzystało chwilę słabości gospodarzy i strzelało kolejne bramki. Później Stoprocent po raz kolejny pokazało klasę i ciągle prowokowało oraz chamsko faulowało zawodników gospodarzy, jednak tym razem trzymali oni nerwy na wodzy. W końcówce spotkania Bafana wzięła się w garść i zaczęła odrabiać straty, czasu jednak nie starczyło. W ostatniej akcji spotkania doszło do kolejnej kontrowersji, ponieważ Konrad wychodził na czystą pozycję, ale brutalnym, niezgodnym z przepisami wślizgiem simplus powalił go na ziemię. Trudno powiedzieć, czy sędzia podjął słuszną decyzję, ponieważ akcja była szybka, a miejsce przewinienia to okolice linii pola karnego. Sędzia podyktował rzut wolny, który został zmarnowany przez Bafanę, po jego wykonaniu spotkanie zakończyło się wynikiem 8-9.